Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2023 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2023 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 005 Sayılı Genelge (Zanaatkarlık & Kaybolmaya Yüz) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3771

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 005 Sayılı Genelge (Zanaatkarlık & Kaybolmaya Yüz)
    Gönderim Zamanı: 18.Ocak.2023 Saat 10:06
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2023/68                                                                                     16.01.2023
KONU : Zanaatkarlık & Kaybolmaya Yüz
               Tutan Meslekler.

ODALARA (2023/5) SAYILI GENELGE

İlgi : Aydın Proje Başvuru Yönetim Birimi’nin 12.01.2023 tarih 373346 sayılı yazısı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu Aydın İl Koordinatörlüğü Aydın Proje Başvuru Yönetim Birimi’nce Birliğimize gönderilen İlgide kayıtlı yazısında; “Kurumumuz; ulusal kalkınma plan, program ve stratejilerinde öngörülen ilke ve hedefler çerçevesinde, Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla, Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla oluşturulan AB Katılım Öncesi Mali Yardım aracı Kırsal Kalkınma Bileşeni “IPARD Programını” uygulamaktadır.
          IPARD Programı tarafından desteklenen çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme sektörü kapsamında; yeni işler yaratma suretiyle istihdamın desteklenmesi ve iş faaliyetlerinin geliştirilmesi yoluyla mevcut işlerin korunması, bu şekilde kırsal alanlarda ekonomik faaliyet düzeyinin yükseltilmesi ve kırsal nüfusun azalmasının tersine çevrilmesi hedeflenmektedir. Söz konusu sektör kapsamında 500.000 Euro’ya kadar bütçelendirilmiş ve ekteki Zanaatkarlık Listesi’nde yer alan faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla hazırlanan projeler de % 55 hibe oranıyla desteklenebilmektedir. Zanaatkarlık ürünleri ve el sanatları için atölyelerin inşası ve/veya modernizasyonu, el sanatları için dükkanların ve stantların kurulması, atölye ve stantlar için gerekli üretim, paketleme ve yardımcı makine-ekipmanlarının alınması ile öz tüketim için yenilenebilir enerji yatırımları destek kapsamındadır.
          Aydın ili, zanaatkarlık ve el sanatları zenginliği bakımından nitelikli bir potansiyel taşımaktadır. Zanaatkarlık ürünlerinin turizm bölgelerinde pazarlanabilme olanakları açısından da Aydın ili ayrı bir öneme sahiptir. Aydın’a zanaatkarlık alanında katma değer sağlayacak projelerin kazandırılması amacıyla, proje desteklerimizle ilgili tanıtım ve bilgilendirme yapmak için, ekteki zanaatkarlık listesinde yer alan faaliyet alanlarında iştigal eden işletme bilgilerinin gönderilmesi” istenmektedir.
          Odanıza kayıtlı ekte bulunan listede yer alan zanaatkarlık mesleği ile iştigal eden üyelerinin listesinin iletişim bilgileri ile beraber 27.01.2023 tarihi mesai bitimine kadar Birliğimize gönderilmesi rica olunur.

Lütfiye ARICAN                                                                   Muhammet Ali KÜNKCÜ
Genel Sekreter Yrd.                                                                                  Başkan

EKİ : 3 sayfa liste.

DAĞITIM : İlgili Odalara.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLATIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 23.Ocak.2023 Saat 10:48
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme