Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2022 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2022 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 067 Sayılı Genelge (İşimiz Temiz Projesi) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3841

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 067 Sayılı Genelge (İşimiz Temiz Projesi)
    Gönderim Zamanı: 25.Mayıs.2022 Saat 14:30
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2022/601                                                                                 23.05.2022
KONU : İşimiz Temiz Projesi.

ODALARA (2022/67) SAYILI GENELGE

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve OPET işbirliği ile başlatılan “İŞİMİZ TEMİZ Projesi” kapsamında Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı da paydaşlar arasına dahil edilmiştir.

Bu proje, yiyecek-içecek, konaklama ve ulaşım sektöründeki işletmeler başta olmak üzere hijyen normlarını yükseltmek isteyen tüm işletme sahiplerini, çalışanlarını ve 16 yaşından büyük tüm bireylere yönelik Halk Eğitim Merkezlerince verilen ücretsiz Hijyen Eğitimlerini kapsamaktadır.

Projeyle işletmelerin hijyen kapasitelerini arttırmak, tercih edilebilirliklerini arttırmak ve gelirlerini yükseltmek hedeflenmektedir.

Proje eğitimlerine katılmak isteyen kişiler Efeler, İncirliova, Germencik, Söke, Kuşadası, Didim ve Nazilli Halk Eğitim Merkezlerine bizzat başvurarak ya da e-yaygin.meb.gov.tr üzerinden kayıt oluşturabileceklerdir.

Eğitimler 8 saat sürecek olup, halk eğitim merkezlerinde ya da işletmenin eğitim için uygun şartlara sahip olması durumunda işletmenin belirleyeceği yerde ya da online olarak yapılabilecektir. Eğitimlerde sınıf açılabilmesi için en az 12 kursiyer sayısı yeterli olacaktır.

İşimiz Temiz Projesi ücretsiz hijyen eğitimi imkanı sağlamasının yanı sıra bireylere ve işletmelere bir takım avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlar arasında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesine ek olarak talep edenlere sunulacak Europass Sertifika Eki verilecektir. Bu belge ömür boyu geçerli mesleki yeterlilik belgesi ile Avrupa ülkelerinde iş başvurusu yaparken bir adım öne geçirecektir. Ayrıca proje eğitimlerini tamamlayan bireyler çıraklık yerine doğrudan kalfalık sınavına girme imkanına sahip olacaktır. Proje eğitimlerini tamamlayıp www.isimiztemiz.org proje web sayfasına kayıt olan işletmelere işletme ismine özel hazırlanan İşimiz Temiz İşletme Belgesi, İşimiz Temiz Çıkartması, Manifesto Posteri ve Temizlik Takip Çizelgesinden oluşan İşimiz Temiz Kiti ile birlikte OPET avantajlarından yararlanma imkanı olacaktır.

İşletmesinde yiyecek-içecek hizmeti sunan, gıda imalatı yapan, düğün salonları, kır bahçeleri, kuaför, berber, güzellik salonları, okul kantinleri, anaokulları, konaklama işletmeleri, öğrenci yurtları, kreşler, ulaşım araçları, okul servisleri, ulaşım araçları durakları, tamirhaneler ve 16 yaşından büyük tüm bireylere yönelik İŞİMİZ TEMİZ Projesi hakkında ilimizde yukarıda belirtilen Halk Eğitim Merkezlerinde Haziran ayının ilk haftası eğitimler başlayacaktır.

Konu hakkında detaylı bilgi Birlik Genel Sekreter Vekili Lütfiye ARICAN’dan alınabilecek olup, tüm üyelerinize gerekli bilgilendirmenin yapılarak, ücretsiz eğitimlere katılımlarının sağlanması önemle rica olunur.

Lütfiye ARICAN                                                                                 Uğur ANBARLI
Genel Sekreter Vekili                                                                                Başkan Vekili

DAĞITIM : TÜM ODALARA.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLATIN.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLATIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 03.Haziran.2022 Saat 16:42
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme