Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2022 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2022 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 023 Sayılı Genelge (Basılı Evrak Fiyat Artışı) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3770

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 023 Sayılı Genelge (Basılı Evrak Fiyat Artışı)
    Gönderim Zamanı: 15.Şubat.2022 Saat 15:34
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2022/200                                                                              15.02.2022
KONU : Basılı Evrak Fiyat Artışı

ODALARA 2022/23 SAYILI GENELGE

İlgi: Konfederasyonumuzun 14.02.2022 tarih 23 sayılı genelgesi.

Konfederasyonumuzun ilgide kayıtlı genelgesinde; “5362 sayılı Kanunun 60. Maddesi gereğince, teşkilatımızın ve üye esnaf ve sanatkarlarımızın kullandığı her türlü evrakı matbuanın, basımı, dağıtımı ve basılı evrakın fiyatlarını belirleme yetkisi Konfederasyonumuza aittir.

Bu çerçevede bastırılan ve teşkilatımıza dağıtımı yapılan basılı evrakın baskı maliyetlerinin satış fiyatı ile aynı düzeye gelmesi ve bazı kalemlerde geçmesi nedeniyle basılı evrak satış fiyatlarının yeniden belirlenmesi zarureti doğduğu ve bu zaruret nedeni ile evrak-ı matbua fiyatları 15 Şubat 2022 tarihinden geçerli olmak üzere yeniden belirlenmiştir.

Birliklerimiz Konfederasyonumuzdan alacakları evrak-ı matbuanın satış fiyatlarını yönetim kurulu kararı ile en fazla % 100 (basit usul belgelerde % 50) oranında arttıracak şekilde belirleyecek ve belirlenen bu fiyatlardan bağlı odalarına vereceklerdir.

Odalarımızda birliklerinden alacakları evrak-ı matbuanın satış fiyatlarını yine yönetim kurulu kararı ile en fazla % 100 (basit usul belgelerde % 50) oranında arttıracak şekilde belirleyecek ve belirlenen bu fiyatlardan üyelerine vereceklerdir. Ancak söz konusu oranlar azami oranlar olup, alt teşkilatımız tarafından basılı evrak satış fiyatı belirlenirken esnaf ve sanatkarlarımızın durumunun göz önünde bulundurularak belirlenmesinin önem arz ettiği” belirtilmektedir.

Birliğimizce, aşağıda belirtilen ve sık kullanılan basit usul belgelerde; odalarımızca alış fiyatı ve odalarımızın, üyelerine satış fiyatları belirlenmiştir.

Birliğimizce; sık kullanılan basit usul belgelerde belirlenen alış ve satış fiyatları, üyelerin durumları da göz önünde bulundurularak, odalarımızı ve üyeyi mağdur etmeyecek şekilde belirlenmiş olup uygulamada birliktelik sağlanması önem arz etmektedir. Belirlenen fiyatlara uyulması ve Odalarımızın Yönetim Kurullarınca onaylanması önemle rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                            Selahittin ÇETİNDOĞAN
      Genel Sekreter                                                                                    Başkan

DAĞITIM: TÜM ODALARA

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 16.Şubat.2022 Saat 17:23
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme