Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2022 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2022 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 019 Sayılı Genelge (32’nci Mesleki Eğitim Kurulu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3774

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 019 Sayılı Genelge (32’nci Mesleki Eğitim Kurulu)
    Gönderim Zamanı: 14.Şubat.2022 Saat 15:55
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2022/176                                                                             11.02.2022
KONU : 32’nci Mesleki Eğitim Kurulu Kararları

ODALARA (2022/19) SAYILI GENELGE

İlgi : Konfederasyonumuzun 08.02.2022 tarih ve 19 sayılı genelgesi.

Konfederasyonumuzun ilgide kayıtlı genelgesinde; “3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında oluşturulan Mesleki Eğitim Kurulu; mesleki ve teknik eğitim programlarının uygulandığı her tür ve derecedeki örgün, yaygın ve çıraklık eğitimi, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitimin planlanması, geliştirilmesi ve değerlendirilmesi konularında karar almak ve Bakanlığa görüş bildirmekle görevlidir.

Bu kapsamda, 13/01/2022 tarihinde yapılan 32. Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında; Mesleki Eğitim Merkezi Programlarında uygulanan alan ve dallar, verilen eğitimler, yeni teklif edilen alanlarla ilgili yapılan talepler dikkate alınarak değerlendirilmiş ve daha önce 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamı dışında bulunan “Balıkçılık ve Su Ürünleri”, “Yazılım Geliştirme”, “Animasyon” meslek dalları kanun kapsamına alınmış ve güncellenmiş yeni liste 31 Ocak 2022 tarihli ve 31736 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Anılan meslek dallarında daha önceden teşkilatımızca mevzuata uygun olarak verilmiş kalfalık ve ustalık belgeleri var ise; bu belgelerin illerindeki denklik işlemlerini yürüten Mesleki Eğitim Merkezleri aracılığı ile değiştirilebileceği” belirtilmektedir.

Bilgi edinilmesi ve ilgili üyelerinize duyurulması rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                            Selahittin ÇETİNDOĞAN
      Genel Sekreter                                                                                    Başkan

Ek: MEB 32. Mesleki Eğitim Kurulu Kararları

DAĞITIM: İLGİLİ ODALARA

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

GENELGE EKİNİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 16.Şubat.2022 Saat 17:23
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma