Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2022 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2022 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 013 Sayılı Genelge (ÇASGEM 2022 Yılı Uzaktan Eğ..) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3759

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 013 Sayılı Genelge (ÇASGEM 2022 Yılı Uzaktan Eğ..)
    Gönderim Zamanı: 02.Şubat.2022 Saat 14:45
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2022/105                                                                                26.01.2022
KONU : ÇASGEM 2022 Yılı Uzaktan Eğitim Faaliyetleri

ODALARA (2022/13) SAYILI GENELGE

İlgi: Konfederasyonumuzun 21.01.2022 tarih 12 sayılı genelgesi.

Konfederasyonumuzun ilgide kayıtlı genelgesinde; “Bilindiği üzere; İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, 30.06.2012 tarihli ve 28339 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup, söz konusu Kanun’la kamu ve özel sektör gözetmeksizin tüm çalışanlar kapsam içine alınmıştır.

Bu kapsamda; “Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” uyarınca, ilgili kişilerce çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim verilmesi gerekmektedir. Çalışanlara verilecek temel eğitimlerin, işin devamı süresince belirlenen düzenli aralıklar içinde, her çalışan için düzenlenmesi, eğitimlerin, değişen ve ortaya çıkan yeni riskler de dikkate alınarak düzenli aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkanlığı (ÇASGEM) tarafından Konfederasyonumuza gönderilen yazıda; Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik Kapsamında verilmesi gereken eğitimlerin (ilk eğitimler ve yenileme eğitimleri) koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında interaktif eğitim şeklinde düzenlenebileceği belirtilmiştir. Böylelikle; “Az tehlikeli iş yerlerinde Çalışanlara Yönelik İSG Eğitimi” 8 saat, kişi başı 6 TL + %18 KDV, “Tehlikeli İşyerlerinde Çalışanlara Yönelik İSG Eğitimi” 12 saat, kişi başı 7,5 TL + % 18 KDV eğitim bedeliyle ÇASGEM tarafından uzaktan eğitim şeklinde verilebildiği bildirilmiştir. Söz konusu eğitimlerden yararlanmak için ÇASGEM’e resmi yazı ile talepte bulunulması ve eğitim programının ortaklaşa planlanması gerekmektedir.

Bununla birlikte diğer eğitim duyurularına ve ÇASGEM’in tüm yayınlarına ücretsiz olarak www.casgem.gov.tr internet adresinden ulaşılabildiği” belirtilmektedir.

Bilgi edinilmesi ve üyelerinize duyurulması rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                           Selahittin ÇETİNDOĞAN
       Genel Sekreter                                                                                  Başkan

DAĞITIM: TÜM ODALARA

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 03.Şubat.2022 Saat 15:15
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme