Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2021 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2021 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 179 Sayılı Genelge (TESK KVKK Eğitimi) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3732

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 179 Sayılı Genelge (TESK KVKK Eğitimi)
    Gönderim Zamanı: 21.Aralık.2021 Saat 12:12
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2021/1082                                                                                          21.12.2021
KONU : TESK KVKK Eğitimi.

ODALARA (2021/179) SAYILI GENELGE

İlgi : Konfederasyonumuzun 15.12.2021 tarih 2021/167 sayılı genelgesi.

Konfederasyonumuzun İlgide kayıtlı genelgesinde; “Kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumayı amaçlayan ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülüklerini düzenleyen 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 07.04.2016 tarih ve 29677 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış ve yürürlüğe girmiştir.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili olarak kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu olan kuruluşlarımızın da çok sayıda yükümlülüğü olup, Konfederasyonumuzca konuyla ilgili eğitim düzenleneceği belirtilmiş olmasına rağmen Covid-19 pandemisi nedeniyle yüzyüze bir eğitim çalışması gerçekleştirilememiştir. Ancak, anılan konuda gelen yoğun talepler sonucu meslek kuruluşlarımızın bu konuda görevlendirdikleri bir personele online eğitim verilmesi kararlaştırılmıştır.

Eğitime katılmak isteyen meslek kuruluşunun adı, eğitime katılacak temsilcinin adı-soyadı ve mail adresinin bildirilmesi” istenmektedir.

Odanızı temsilen görevlendirilen personelin adı-soyadı ve mail adresinin 22.12.2021 tarihi mesai bitimine kadar Birliğimize bildirilmesi gerekmektedir.

Yapılacak olan online eğitim tarihi ve saati daha sonra duyurulacaktır.

Bilgilerinize önemle rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                                                Kamil TAVİL
      Genel Sekreter                                                                                       Başkan Vekili

DAĞITIM : TÜM ODALARA.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 03.Ocak.2022 Saat 09:22
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme