Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2021 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2021 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 166 Sayılı Genelge (Yönetim Kurulu Faaliyet Rapor) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3751

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 166 Sayılı Genelge (Yönetim Kurulu Faaliyet Rapor)
    Gönderim Zamanı: 08.Kasım.2021 Saat 16:11
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2021/902                                                                                            05.11.2021
KONU : Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Hk.

ODALARA (2021/166) SAYILI GENELGE

İlgi: Konfederasyonumuzun 05.11.2021 tarih 150 sayılı genelgesi.

Konfederasyonumuzun ilgide kayıtlı genelgesinde; “Bilindiği üzere, 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanununun Genel Kurul Toplantıları ve çağrı” başlıklı 42 nci maddesi çerçevesinde 2022 yılında esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşlarımızın olağan gene kurulları gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda, esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşlarımız tarafından hazırlanacak Yönetim Kurulu Faaliyet Raporlarının 07.01.2020 tarihli ve 31032 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve 2021/145 sayılı Konfederasyonumuzun genelgesi ile teşkilatımıza duyurulan “Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Hakkında Tebliğ”in hükümlerine uygun bir şekilde hazırlanması büyük önem arz etmektedir.

Konuya ilişkin olarak, söz konusu Tebliğ’in 7 nci maddesinde yer alan yönetim kurulu faaliyet raporlarının içeriği hatırlatılarak, faaliyet raporlarında yer alması gereken bilgilerin daha iyi anlaşılabilmesi, hasıl olabilecek tereddütlerin ortadan kaldırılması amacıyla ve söz konusu madde uyarınca her bir meslek kuruluşu özelinde bölümlere ayrılmak suretiyle, yönetim kurulu faaliyet raporlarında bulunması gerekli bilgilerin yer aldığı tablolar, teşkilatımızla paylaşılmak üzere, T.C. Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından resmi yazı ile Konfederasyonumuza iletildiği” belirtilmektedir.

Bilgilerinize rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                             Selahittin ÇETİNDOĞAN
      Genel Sekreter                                                                                    Başkan

Ekler:
1.     Oda Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Tablosu
2.     Birlik Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Tablosu.
3.     Federasyon Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Tablosu.

DAĞITIM: TÜM ODALARA

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

GENELGE EKİNİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 11.Kasım.2021 Saat 10:57
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme