Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2021 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2021 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 155 Sayılı Genelge (İl Sıfır Atık Yönetim Sistemi) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3763

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 155 Sayılı Genelge (İl Sıfır Atık Yönetim Sistemi)
    Gönderim Zamanı: 19.Ekim.2021 Saat 09:54
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2021/834                                                                                   13.10.2021
KONU : İl Sıfır Atık Yönetim Sistemi Planı

ODALARA (2021/155) SAYILI GENELGE

İlgi: Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğünün 01.10.2021 tarih 1861953 sayılı yazısı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün, Birliğimize göndermiş olduğu ilgide kayıtlı yazısında; “İl Sıfır Atık Yönetim Sistemi Planında ve Sıfır Atık Bilgi Sistemi üzerinde yapılan incelemede, bazı/kurum/kuruluş/işletmelerin Sıfır Atık Bilgi Sisteminde kaydının olmadığı, bazılarının ise sistem kaydının olmasına karşın halen Temel Seviye Sıfır Atık Belgesini almadığı bildirildiği;

Bu kapsamda; Sıfır Atık Bilgi Sisteminde kaydı bulunan kurum/kuruluş/işletmelerin “kurum türü” faaliyet konularına göre düzeltilmeli, kurum türünü seçmeyenlerin kurum türünü seçmeleri gerektiği;

Sıfır Atık Yönetmeliği ekinde yer alan Uygulama Takviminde belirtilen tarihe kadar kurum/kuruluş/işletmelerin sıfır atık yönetim sistemini kurarak sıfır atık belgesini alması zorunludur.

İl Sıfır Atık Yönetim Sistemi Planında yapılacak revize işlemine esas olmak üzere; Temel Seviye Sıfır Atık Belgesinin alınması gereken son tarih de dikkate alınarak ivedilikle, yukarıda bahsi geçen çalışmaların yapılması için bağlı kurum/kuruluş/işletmelerin bilgilendirilmesi” talep edilmektedir.

Bilgi edinilmesi ve ilgili üyelerinize duyurulması rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                             Selahittin ÇETİNDOĞAN
      Genel Sekreter                                                                                    Başkan

DAĞITIM: İLGİLİ ODALARA

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 26.Ekim.2021 Saat 14:16
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme