Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2021 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2021 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 053 Sayılı Genelge (Afet Farkındalık Eğitimi.....) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3752

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 053 Sayılı Genelge (Afet Farkındalık Eğitimi.....)
    Gönderim Zamanı: 15.Mart.2021 Saat 11:10
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2021/240                                                                                    12.03.2021
KONU : Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü.

ODALARA (2021/53) SAYILI GENELGE

İlgi: Konfederasyonumuzun 11.03.2021 tarih 2021/46 sayılı genelgesi.

Konfederasyonumuzun ilgide kayıtlı genelgesinde; “Bilindiği üzere, afetlere hazırlıklı bir Türkiye için Toplumda önlem alma kültürünü oluşturmayı hedefleyen İçişleri Bakanlığı; bu dönüşümü gerçekleştirmek ve vatandaşların afetlerde güvende kalabilmeleri için 2021 yılını “Afet Eğitim Yılı” olarak ilan etmiştir.

Bu kapsamda, Konfederasyonumuz ile İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında 11.03.2021 tarihinde “Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü” imzalanmıştır.

Anılan Protokol ile; ülke düzeyinde afet ve acil durum farkındalığının arttırılarak afet risklerinin azaltılmasına yönelik taraflar arasında yapılacak işbirliğinin çerçevesi belirlenmiş olup, 2021 yılı “Afet Eğitim Yılı” kapsamında yürütülecek faaliyetlerin olarak yürütülmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlenmiştir.

Ayrıca, anılan protokol ile AFAD işbirliğinde, Konfederasyonumuza bağlı Federasyon, Birlik ve Odalarımızın çalışanları ile üyelerine ve üyelerinin yanlarında çalışanlarına “afet farkındalık eğitimi” verilmesi amaçlanmaktadır.

Yapılan protokolün bağlı odalarımıza duyurulması ve protokol kapsamında il düzeyinde yürütülecek olan “Afet Farkındalık Eğitimlerine” gereken desteğin verilmesi” istenmektedir.

Bilgilerinize rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                     Selahittin ÇETİNDOĞAN
      Genel Sekreter                                                                     Başkan

EK: Protokol Metni.

DAĞITIM: TÜM ODALARA

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

GENELGE EKİNİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 17.Mart.2021 Saat 09:33
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma