Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2021 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2021 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 049 Sayılı Genelge (Satış Belgesi Süre Uzatımı...) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3752

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 049 Sayılı Genelge (Satış Belgesi Süre Uzatımı...)
    Gönderim Zamanı: 15.Mart.2021 Saat 11:06
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2021/233                                                                                    12.03.2021
KONU : Satış Belgesi Süre Uzatımı İşlemi Hk.

ODALARA (2021/49) SAYILI GENELGE

İlgi: Konfederasyonumuzun 08.03.2021 tarih ve 2021/41 sayılı genelgesi.

Konfederasyonumuzun ilgide kayıtlı genelgesinde; “Hatırlanacağı üzere, satış belgelerine ve 2021 yılı süre uzatım işlemlerine dair bilgiler daha önce Konfederasyonumuzun 2021/2 ve 2021/5 sayılı genelgeleri ile teşkilatımıza duyurulduğu;

Bu kez de; htpps://www.tarimorman.gov.tr/TADB adresinde yapılan duyuruyla; 2021 yılı süre uzatım işlemleri için belge bedeli yatırılmasının son günü, Bakanlık Makamı’nın olurları ile iki ay uzatılarak 31/05/2021 olarak güncellenmiştir.

Satış belgesi süre sahibi vatandaşlarımızın belge bedeli yatırmak dışında Tarım ve Orman Bakanlığı İl veya ilçe müdürlüklerine başvurmasına, müdürlüklerde herhangi bir ek işlem yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Süre uzatımı işlemi ödemeleri, Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden Ödemeler > Diğer ödemeler > Diğer Kurumlar > Tob-Tütün ve Alkol D.Bşk.(M.Tapdk) Online Yeni Satış Belgesi Ve Süre Uzatım işlemi seçeneği ile ulaşılan sayfadan “Referans No” belirtilerek yapılabilmektedir. “Referans No” alanına belge sahibi kişilerce “sicil numarası” girilmelidir.

Ayrıca kolaylık olması açısından belge sahibi kişilerin cep telefonlarına, “2021 süre uzatım işlemi için 31.05.2021’e kadar Ziraat Bankası süre uzatım menüsünden ………sicil numaranızı belirterek ……..TL yatırmanız gerekmektedir.” Şeklinde SMS gönderildiği” belirtilmektedir.

Bilgi edinilmesi ve ilgili üyelerinize duyurulması rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                     Selahittin ÇETİNDOĞAN
     Genel Sekreter                                                                      Başkan

DAĞITIM: İLGİLİ ODALARA

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 17.Mart.2021 Saat 09:33
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme