Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2021 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2021 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 045 Sayılı Genelge (Dinamik Denetim Süreci) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3752

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 045 Sayılı Genelge (Dinamik Denetim Süreci)
    Gönderim Zamanı: 05.Mart.2021 Saat 12:19
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2021/200                                                                                    05.03.2021
KONU : Dinamik Denetim Süreci.

ODALARA (2021/45) SAYILI GENELGE

İlgi : Aydın Valiliği’nin 03.03.2021 tarih 4304 sayılı yazısı.

Aydın Valiliği’nce Birliğimize gönderilen İlgide kayıtlı ekte sureti bulunan yazıda; “04.03.2021 Perşembe gününden itibaren tüm ülke genelinde denetim seferberliği başlatılacağı, bugüne kadar mülki idare amirlerinin koordinasyonunda sahada kolluk kuvvetleri vasıtasıyla yürütülen denetim faaliyetlerinin azami seviyede tüm kamu kuruluşları, yerel yönetimler ve meslek odalarınca destek verilmesi” istenmektedir.

Bu bağlamda; Odanızca, İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Grubu Üyelerinizden oluşturulacak denetim ekibinin listesi Kaymakamlıklara verilecek, Kaymakamlıklar tarafından o kişilerin cep telefonlarına gelecek şifre ile www.isdem.ng112.gov.tr adresine giriş yapılıp, işyerleri bu şekilde koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığı yönünde denetlenecektir. Denetim yapılan işyerinde denetim yapıldığına dair mutlaka resim alınacaktır.

Denetim ekiplerince denetim sırasında yukarıda adresi verilen sisteme giriş ve kayıt işlemlerinde sıkıntılar yaşanabileceği ve günlük denetlenen işyeri sayısının fazlalaştırılması amacıyla ekte gönderilen formlara gerekli bilgiler doldurulduktan sonra, denetim bittiğinde toplu olarak www.isdem.ng112.gov.tr adresine giriş yapılabilir. Denetim ekiplerimizden söz konusu girişleri yapamamaları durumunda, onların sistem şifresi olarak Oda Genel Sekreterlerimizce giriş yapılması, hastalık salgının yayılmasını, normalleşme sürecinin hızlandırılması, tekrar hastalık sayılarının artışını önlemek amacıyla büyük önem arz etmektedir.

Odanızca Kaymakamlıklara bildirdiğiniz Denetim ekibinin şifrelerinin gelmesine müteakip hemen denetimlerin yapılması ve yine ekte gönderilen Forma günlük denetim bilgilerinin doldurularak, ertesi gün saat 11.oo’e kadar Birliğimize formun gönderilmesi önemle rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                     Selahittin ÇETİNDOĞAN
     Genel Sekreter                                                                            Başkan

EKİ :
a-     6 sayfa Aydın Valiliği’nin yazısı.
b-     3 sayfa Denetim sırasında kullanılabilecek denetleme bilgilendirmesi
c-     1 sayfa Günlük Denetimlerin raporlanacağı form.
DAĞITIM: TÜM ODALARA.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

GENELGE EKİNİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 15.Mart.2021 Saat 10:58
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme