Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2021 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2021 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 014 Sayılı Genelge (Mesleki Eğitimi Tanıtma......) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3755

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 014 Sayılı Genelge (Mesleki Eğitimi Tanıtma......)
    Gönderim Zamanı: 02.Şubat.2021 Saat 11:39
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI    : 2021/75                                                                                     29.01.2021
KONU : Mesleki Eğitimi Tanıtma ve
               Yaygınlaştırma Projesi (METYAP)

ODALARA (2021/14) SAYILI GENELGE

İlgi: Konfederasyonumuzun 29.01.2021 tarih 18 sayılı genelgesi.

Konfederasyonumuzun ilgide kayıtlı genelgesinde; “T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce METYAP- Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesinin uygulanmasına başlanmıştır. Projenin amaçları arasında 6764 sayılı Kanun ile mesleki eğitimde meydana gelen yenilikler, mesleki eğitim merkezi programının özellikleri usta öğreticilik belgesi ve önemi, çıraklık eğitim sisteminin esnaf ve sanatkar açısından faydalarının ilgili kurum ve kuruluşlara tanıtılması yer almaktadır.

Proje kapsamında mesleki eğitim merkezleri ile işletmeler arasında var olan güçlü bağın daha da geliştirilmesi, işletmelerin gün geçtikçe artan kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması, işletmelerin mesleki eğitimle ilgili devlet teşviklerinden daha fazla yararlanmalarının sağlanması amacıyla birtakım faaliyetler gerçekleştirilecektir.

Bununla birlikte yapılacak faaliyetlere ilişkin ekte bilgileri bulunan çevrimiçi tanıtım toplantısının da 02 Şubat 2021 tarihinde saat 14:00’de gerçekleştirilecektir.

Bu amaçla projenin istenilen hedefe ulaşabilmesi, teşkilatımızın projeden azami miktarda yararlanması ve mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesi için Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi (METYAP) kapsamında yapılacak faaliyetlere katılımın sağlanması ve gerekli desteğine verilmesinin büyük önem arz ettiği” belirtilmektedir.

Bilgilerinize rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                     Selahittin ÇETİNDOĞAN
      Genel Sekreter                                                                             Başkan

Ek: Webinar Seminer Programı

DAĞITIM: İLGİLİ ODALARA

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 05.Şubat.2021 Saat 09:43
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme