Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2019 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2019 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 156 Sayılı Genelge (PTT’ye Hesap Açılması) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3732

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 156 Sayılı Genelge (PTT’ye Hesap Açılması)
    Gönderim Zamanı: 30.Aralık.2019 Saat 12:04
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2019/1516                                                                                  30.12.2019
KONU : PTT’ye Hesap Açılması.

ODALARA (2019/156) SAYILI GENELGE

İlgi : 27.12.2019 tarihli Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Duyurusu.

Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü’nün 27.12.2019 tarihinde ESBİS üzerinden yaptığı İlgide kayıtlı duyuruda; “ESBİS’den yapılan ücretli işlemlerin PTT üye iş yerleri ve elektronik mecralarından gerçekleştirilebilmesi için meslek kuruluşlarının hesap açma işlemlerini en kısa sürede yerine getirmeleri gerekmektedir.

İşlemlerin hızlı bir şekilde yapılabilmesi için PTT’ye başvuru sırasında;

Meslek Kuruluşunun;

-     Ana Sözleşme örneği
-     Hesap Açmak için yetki verildiğine dair Yönetim Kurulu Kararı

Temsile Yetkili Kişilerin;

-     T.C. nüfus cüzdanı veya T.C. sürücü belgesi veya pasaportu
-     Noter imzalı imza sirkülerinin

hazır bulundurulması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra, hesap bilgilerinin Odanın ESBİS “Anasayfa” ekranında yer alan “Hesap İşlemleri” sekmesine eklenmesi gerektiği” belirtilmektedir.

2019/Aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısında, PTT’ye Oda adına hesap açılması ve Oda Başkanı veya Oda Başkan Vekili ile Oda Genel Sekreterine yetkilendirme yapılması yönünde gerekli kararın alınması, ardından PTT’ye hesap açılması işlemlerinin tamamlanarak, ESBİS’e hesap bilgisinin eklenmesi hususu önemle rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                     Selahittin ÇETİNDOĞAN
      Genel Sekreter                                                                  Başkan

DAĞITIM : TÜM ODALARA.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 31.Aralık.2019 Saat 17:15
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme