Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2018 Genelgeleri
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2018 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 129 Sayılı Genelge (Gen.Sek.Eğ.ve Değ.Semineri) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3750

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 129 Sayılı Genelge (Gen.Sek.Eğ.ve Değ.Semineri)
    Gönderim Zamanı: 19.Aralık.2018 Saat 17:06
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2018/1237                                                                                  18.12.2018
KONU : Genel Sekreterler Eğitim ve Değerlendirme Semineri.

ODALARA (2018/129) SAYILI GENELGE

Birliğimize bağlı odalarımızın genel sekreterlerinin 69 tanesinin katılımıyla, 2018 yılı Genel Sekreterler Eğitim ve Değerlendirme Seminerimizi gerçekleştirdik.

ADÜ Eğitim Yönetimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doçent Dr. Erkan KIRAL tarafından genel sekreterlerimize “Geleceği Elele Kucaklamak” adı altında bilgilendirme yapılmıştır. Ayrıca, Birliğimiz birimlerinde görevli uzman personel tarafından da 5362 sayılı Kanun ve ilgili Yönetmelikleri ile uygulama esasları, uygulama sırasında yapılan yanlışlıklar hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Seminerimize katılan genel sekreterlerimize 5362 sayılı Kanun ve ilgili Yönetmelikleri hakkında bilgilerinin tazelenmesi ve genel sekreterlerimizin eksikliklerini görmeleri amacıyla Değerlendirme Sınavı yapılmıştır.

Sınav sonucunda; Genel Sekreterlerimizin 6 tanesinin dışında geri kalan 62 tanesinin 20 sorudan 6 ve üzerinde yanlış cevap vermesi, kanun ve yönetmeliklerin iyi takip edilmediği, okunmadığı kanaatine varılmıştır. Oluşan bu kanaat sonucu genel sekreterlerimize verilecek her eğitim sonrası, değerlendirme sınavı yapılmasının, Kanunumuzu ve Yönetmeliklerini okumaları ve öğrenmeleri için uygun olacağı düşünülmektedir.

2019 yılı ve sonrasındaki her genel sekreterler eğitim ve değerlendirme semineri sonunda yapılacak değerlendirme sınavı sonuçları açıklanacak, başarısız olan genel sekreterlerimize gerekli uyarılar, başarılı olan genel sekreterlerimize de teşekkür ve ödüllerimiz olacaktır.

Yine önemle hatırlatmak isteriz; genel sekreterler eğitim ve değerlendirme semineri 5362 sayılı Kanunun 57.maddesi ile yapılması zorunlu bir seminer olup, ölüm, hastalık ve çok geçerli bir mazeret olmadığı sürece katılım zorunludur.

Bu nedenle; 2019 yılı ve sonrasında yapılacak genel sekreterler eğitim ve değerlendirme seminerine geçerli mazereti olanların dışında, Genel Sekreterlerimizin eğitim ve değerlendirme seminerlerimize katılım sağlaması hususunun önemle bilgi edinilmesi rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                      Selahittin ÇETİNDOĞAN
     Genel Sekreter                                                                             Başkan

DAĞITIM : TÜM ODALARIMIZA.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 24.Aralık.2018 Saat 10:04
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme