Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2017 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2017 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 109 Sayılı Genelge (OSB’lerde Bulunan Binalarda..) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3746

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 109 Sayılı Genelge (OSB’lerde Bulunan Binalarda..)
    Gönderim Zamanı: 11.Aralık.2017 Saat 15:33
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2017/917                                                                                    08.12.2017
KONU : OSB’lerde Bulunan Binalarda Emlak Vergisi.

ODALARA (2017/109) SAYILI GENELGE

İlgi : ASTİM OSB’nin 01.12.2017 tarih 2017/834 sayılı yazısı.

ASTİM OSB’nin Birliğimize göndermiş olduğu İlgide kayıtlı yazısında; “Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nca, OSB’lerde yer alan binaların kiraya verilmemek şartı ile 01.07.2017 tarihinden itibaren Emlak Vergisinde muaf olduğu, OSB’lerde yer alan binalardan kiraya verilenlere ait emlak vergisi mükellefiyetinin devam ettiği, 2017 yılı 2.taksitini ödeyenlerin ödedikleri parayı geri alabilmeleri için ilgili Belediyeye müracaat etmeleri gerektiğinin bildirildiği” belirtilmektedir.

Bilgi edinilmesi ve ilgili üyelerinize duyurulması rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                      Selahittin ÇETİNDOĞAN
     Genel Sekreter                                                                             Başkan

DAĞITIM : TÜM ODALARA.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 18.Aralık.2017 Saat 13:59
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme