Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2017 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2017 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 43 Sayılı Genelge (Tartı Aletleri İle Eğitim) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3759

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 43 Sayılı Genelge (Tartı Aletleri İle Eğitim)
    Gönderim Zamanı: 28.Nisan.2017 Saat 12:15
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2017/320                                                                                     27.04.2017
KONU: Tartı Aletleri İle Eğitim

ODALARA (2017/43) SAYILI GENELGE

İlgi : Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün 21.04.2017 tarih E.709 sayılı
        yazısı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün Birliğimize göndermiş olduğu İlgide kayıtlı yazısında; “Tartı Aletleri Yönetmeliği 04.09.2013 tarihli ve 28755 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yönetmelik tanımlar ve kısaltmalar başlıklı 4. maddesinde “İdari eğitim: Servis Sorumlusu ve teknik personele Bakanlık tarafından verilecek eğitim”, “Servis sorumlusu: Yetkili muayene servisinin bu Yönetmelik kapsamındaki faaliyetlerinden Bakanlığa karşı sorumlu olacak şekilde imza yetkisine ve idari eğitim belgesine sahip gerçek kişi” şeklinde tanımlandığı,

Bu kapsamda, Bakanlık tarafından Mayıs ve Ekim Dönemlerinde olmak üzere yılda 2 kez İdari Eğitim düzenlenmesi planlandığı ve 2017 yılının Mayıs Döneminde planlanan İdari Eğitim için duyurunun Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğünün sayfasında yayınlandığı, eğitime katılmak için son başvuruların 03/05/2017 tarihine kadar İl Müdürlüğüne yapılması gerektiği” belirtilmektedir.

Bilgi edinilmesi ve konunun ilgili üyelerinize duyurulması rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                    Selahittin ÇETİNDOĞAN
  Genel Sekreter                                                                   Başkan

DAĞITIM : İlgili Odalara.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 05.Mayıs.2017 Saat 11:40
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme