Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2017 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2017 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 13 Sayılı Genelge (Oda Alacaklarının Tahsili) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3759

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 13 Sayılı Genelge (Oda Alacaklarının Tahsili)
    Gönderim Zamanı: 31.Ocak.2017 Saat 10:47
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2017/72                                                                                     27.01.2017
KONU : Oda Alacaklarının Tahsili.

ODALARA (2017/13) SAYILI GENELGE

İlgi : Birliğimizin 11.11.2016 tarih 767 no 2016/85 sayılı genelgesi.

Birliğimizce İlgi (a)’da genelgemiz ile; “5362 sayılı Kanunun 61.maddesinin, “…süresi içinde ödenmeyen yıllık aidat ve katılma payları için esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşları yönetim kurullarınca verilen kararlar ilam hükmünde olup icra dairelerince yerine getirilir.” hükmüne istinaden, Odanız Yönetim Kurulunca alınacak karar ile üyeleriniz üzerindeki birikmiş alacaklarınızın icra daireleri marifetiyle avukat aracılığı olmadan tahsili yoluna gidilebileceği ve bununla ilgili alınacak karar örneği ve izlenecek yol ile ilgili örneklerin daha sonra gönderileceği” Odalarımıza duyurulmuştur.

Konu ile ilgili olarak, Birlik Hukuk Danışmanının yaptığı çalışma sonucu hazırlanan karar örneği ve üyelerinize gönderilecek yazı örneği genelgemiz ekinde gönderilmiştir.

Bilgi edinilmesi önemle rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                      Selahittin ÇETİNDOĞAN
     Genel Sekreter                                                                          Başkan

EKİ :
a-     2 sayfa Kayıt Ücreti ve Yıllık Aidatların Tahsili konusunda bilgilendirme.
b-     1 sayfa üyeye gönderilecek yazı örneği.
c-     1 sayfa Yönetim Kurulu’nca alınacak Karar Örneği.
d-     Esnaf ve Sanatkarların Ödeyecekleri Kayıt Ücreti ve Yıllık Aidat Hakkında Yönetmelik.

DAĞITIM : TÜM ODALARA.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

GENELGE EKİNİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 14.Şubat.2017 Saat 16:13
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme