Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2021 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2021 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 147 Sayılı Genelge (Eğitim) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3782

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 147 Sayılı Genelge (Eğitim)
    Gönderim Zamanı: 30.Eylül.2021 Saat 11:38
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2021/787                                                                                       29.09.2021
KONU : Eğitim

ODALARA (2021/147) SAYILI GENELGE

İlgi: Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün
        27.09.2021 tarih 67551075 sayılı yazısı.

Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün ilgide kayıtlı ekte sureti bulunan yazısında; “Esnaf ve sanatkar işletmelerinin, zincir mağazalara karşı ürün temin maliyetlerini düşürebilmesi, fiyat rekabetine ve günümüz tüketici taleplerine cevap verebilmesi amacıyla 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un 14’üncü maddesinde de yer verildiği üzere, Genel Müdürlüğümüzce Tedarik ve Dağıtım Kooperatifi kurulmasına yönelik olarak bir model oluşturulmasına ilişkin araştırma projesi yürütülmüştür.

Proje kapsamında tedarik ve dağıtım kooperatifi karar destek aracı yazılımı geliştirilmiştir. Söz konusu yazılımın tanıtımının yapılması, hazırlanan yazılımdan esnaf ve sanatkarların faydalanması, tedarik ve dağıtım kooperatiflerinin bilinirliğinin arttırılması ve kurulmasına katkı sağlanması gibi amaçlarla online eğitim düzenlenecektir.

Birliğimiz ve bağlı odalarımızın görevlendireceği personellerin katılımıyla ekte belirlenen içerik ve planlama dahilinde üç oturum olarak eğitim düzenlenecektir. 09.11.2021 tarihinde online olarak düzenlenecek olan eğitim için Birliğimize ayrılan katılımcı kontenjan sayısı 6 kişidir. Eğitim içeriği, eğitim takvimi ile katılımcı formunun ekte gönderildiği ve bağlı odalarımıza duyurularak eğitime katılım sağlamak isteyen oda personellerinin iletişim bilgilerinin gönderilmesi” talep edilmektedir.

Bilgi edinilmesi ve eğitim içeriği ve katılımcı formu yazımız ekinde gönderilmiş olup eğitime katılmak isteyen personeliniz için katılımcı formu doldurularak, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğüne gönderilmek üzere 7 Ekim 2021 tarihi mesai bitimine kadar Birliğimize gönderilmesi rica olunur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                            Selahittin ÇETİNDOĞAN
     Genel Sekreter                                                                                     Başkan

Ekler:
1-     Bakanlık Yazısı (1 sayfa)
2-     Eğitim İçeriği (1 Sayfa)
3-     Katılımcı Formu (1 Sayfa)

DAĞITIM: TÜM ODALARA

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

GENELGE EKİNİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 04.Ekim.2021 Saat 14:16
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır