Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2022 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2022 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 2022/45 Sayılı Genelge (Görev Dağılımı ve Vakıf F) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3771

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 2022/45 Sayılı Genelge (Görev Dağılımı ve Vakıf F)
    Gönderim Zamanı: 28.Temmuz.2022 Saat 17:34
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

AYDIN
ESNAF ve SANATKÂRLAR
DAYANIŞMA, EĞİTİM ve KÜLTÜR VAKFI
(AYESDEK VAKFI)

Sayı   : 2022/45                                                                                                          28/07/2022
Konu : Görev Dağılımı ve Vakıf Fonu

........................................................................................

ODASI   BAŞKANLIĞINA
                                                                                     ......................./ A Y D I N

Bilindiği gibi Vakfımız 16.’ncı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 18 Temmuz 2022 tarihinde Birliğimiz Hizmet Binası Konferans Salonunda, hazirunda kayıtlı bulunan 93 delegenin 70’inin katılımı ile olumlu bir hava içinde geçmiştir. Gelecek dönemde daha fazla mağdur ve ihtiyaç sahibi esnaf ve sanatkara sosyal yardım yapılması ve yüksek öğrenimde okuyan öğrencilere eğitim bursu verilmesi hedeflenmiştir.

•     Bu genel Kurulda Mütevelli Heyetine seçilen üyelerin 27 Temmuz 2022 günü yaptığı (01) sayılı toplantıda;

Vakıf Başkanlığına   : Muhammet Ali KÜNKCÜ,
Başkan Vekilliğine   : Hüsnü ÖTEN,
Genel Sekreterliğe    : Metin UYAR,
Saymanlığa               : Bilgin BALAT,
Veznedarlığa      : Yılmaz DEMİRYÜREK getirilmiş ve;
Hüseyin BIÇAKÇI, Hüseyin YAMAN, Muhsin İNCE, Musa KAÇAN’ın Mütevelli Heyeti üyesi olarak görev yapması oy birliğiyle kabul edilmiştir.

Denetim Kurulu;
Başkanlığına : Adnan GİRGİN,
Üyeliklere    :Güngör GÜMÜŞ ve Ahmet SERT’in görev yapmasına karar verilmiştir.

•     Vakfımız Tüzüğü’nün 5.’nci maddesinin 3.’ncü bendinde yer alan “Oda üyelerinden her yıl üye başına alınacak vakıf fonu miktarını genel kurul belirler” ifadesine istinaden; Genel Kurula bu yönde önerge verilmiş, kabul görmüş ve Mütevelli Heyeti’nce karara bağlanmıştır. Bu itibarla, 2023 yılından itibaren üyelerden alınacak vakıf fonu miktarı, iki eşit taksitte (Nisan-Ekim) ayları olmak üzere toplam 75,00.TL (YetmişbeşTL)’ye yükseltilmiştir. Bu nedenle alınan bu kararın mutlaka yerine getirilip, gerektiğinde üyelerimize vakfımızın faaliyetleri ve işleyişi hakkında bilgi vermeniz faydalı olacaktır.

•     Vakfımızın daha sağlıklı hizmet verebilmesi, çıkan yardım ve bursların zamanında ödenebilmesi için, Odalarımızın 30.06.2022 tarihli hesap mizanına göre toplayıp da yatıramadığı borçlarını 15.08.2022 tarihine kadar “Vakıf Muhasebe Veznesine veya Vakfımızın Aydın Merkez Halk Bankası Şubesi 83000001 nolu hesaba” yatırılması gerekmektedir.       

•     Vakfımız gelirlerini artırmak adına, maddi durumu iyi olan odamız üyelerinin taşınır ve taşınmaz mal varlıklarının vakfımıza kazandırılması noktasında çalışma yapılması, bunların tespit edilmesi, vakfımıza bilgi verilerek ziyaretler yapılması sağlanacaktır.   

•     Vakfımıza intikal eden taleplerde bazı odalarımızın eksik evrakla müracaat edildiği, bu nedenle Vakıftan üyesi için yardım talep eden odaların yardım talebi için;

1-     Odanın Vakıfa ait üst yazısı,
2-     Üyenin odaya hitaben müracaat dilekçesi,
3-     Kaza, yangın, hastalık vs. gibi durumunu bildirir resmi rapor.   
(Rapor 6 ayı geçmemiş olmalıdır)
4-     Üyenin adına dair herhangi bir bankaya ait IBAN numarası. Üyenin bankada hesabı yoksa, çıkan yardım ismine havale yapılacaktır.

Odalarımıza ve üyelerimize önümüzdeki dönem daha iyi hizmetler vereceğimiz inancı ile saygı ve sevgilerimizi sunar, yukarıdaki hususların titizlikle uygulanmasını rica ederiz.

Şahin KOLDAŞ                                      Muhammet Ali KÜNKCÜ
Vakıf Sekreteri                                                  Başkan

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLATIN.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLATIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 01.Ağustos.2022 Saat 09:22
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma