Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2023 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2023 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 021 Sayılı Genelge (Deprem Nedeniyle Nakil Olan..) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3794

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 021 Sayılı Genelge (Deprem Nedeniyle Nakil Olan..)
    Gönderim Zamanı: 06.Mart.2023 Saat 11:15
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2023/275                                                                       03.03.2023
KONU : Deprem Nedeniyle Nakil Olan Öğrenciler

ODALARA (2023/21) SAYILI GENELGE

İlgi: Konfederasyonumuzun 28.02.2023 tarih 2023/26 sayılı genelgesi.

Konfederasyonumuzun ilgide kayıtlı genelgesinde; “Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Konfederasyonumuza gönderilen 24.02.2023 tarihli ve 71034489 sayılı yazıda;

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve bölgedeki pek çok ili etkileyen depremler ve iklim şartları nedeniyle Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illeri ve afet bölgesi dışındaki diğer illerimizdeki resmi ve özel okullar ile yaygın eğitim kurumlarında 20 Şubat 2023 tarihine kadar eğitim öğretim faaliyetlerine ara verildiği,

Afet bölgesindeki illerimizde ortaöğretim düzeyinde eğitim gören öğrencilerin ülke genelinde eğitime erişimlerinin üst seviyede sağlanabilmesi adına istemeleri halinde Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre ülkemiz genelindeki okullara nakillerinin yapıldığı,

Afet bölgesindeki mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören mesleki eğitim merkezi programı öğrencilerinin, afet bölgesi dışındaki diğer illerimizdeki mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına nakil olduklarında eğitimlerine devam edebilmeleri için 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince bir işletme ile sözleşme imzalamalarının zorunlu olduğu belirtilerek,

Bu kapsamda depremden kaynaklı bu sürecin daha sağlıklı yürütülmesi amacıyla söz konusu öğrencilerin sözleşme imzalayacakları işletmeyi bulmaları konusunda okul/kurum müdürlükleri ve öğrenci velileri ile Konfederasyonumuza bağlı Oda ve Birliklerin işbirliği yapmaları hususunda gerekli duyurunun yapılmasının talep edildiği” belirtilmektedir.

Afet bölgesinden, İlimize nakil olarak gelen ve mesleki eğitim merkezi programı öğrencilerinin 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince sözleşme imzalayacakları işletmeyi bulmaları konusunda okul/kurum müdürlükleri ve öğrenci velileri ile işbirliği yapılması hususu bilgilerinize rica olunur.    

Banu TAŞCI                                                                       Muhammet Ali KÜNKCÜ
Genel Sekreter                                                                                           Başkan

DAĞITIM: İLGİLİ ODALARA

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLATIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 09.Mart.2023 Saat 14:10
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme