Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2023 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2023 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 061 Sayılı Genelge (Silah Taşıma Ruhsatı Başvurul) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3792

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 061 Sayılı Genelge (Silah Taşıma Ruhsatı Başvurul)
    Gönderim Zamanı: 07.Haziran.2023 Saat 13:39
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   : 2023/748                                                                             06.06.2023
KONU : Silah Taşıma Ruhsatı Başvuruları Hk.

ODALARA (2023/61) SAYILI GENELGE

Bilindiği üzere; Konfederasyonumuzun girişim ve çabaları sonucunda; 12.05.2023 tarih ve 32188 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunumuza göre kurulmuş olan Oda, Birlik, Federasyon, Konfederasyon Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine Silah Taşıma Ruhsatı verilmesi sağlanmıştır.

Silah Taşıma Ruhsatı Başvurusunda bulunmak isteyen Oda Başkanlarımız ve Oda Yönetim Kurulu Üyeleri aşağıda belirtilen başvuru evraklarını tamamladıktan sonra bir örneği yazımız ekinde gönderilen Valilik Makamına yazılan dilekçe ile bizzat kendilerinin Aydın Ateşli Silahlar Şube Müdürlüğüne giderek başvuru yapmaları gerekmektedir.

Silahı devralacak olan oda başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz devir aldığı kişi ile birlikte, silaha ait bulundurma/taşıma ruhsatı, Seri numaralı silah kartı ve satın alınan fatura örneği, devir dilekçesi ile Aydın Ateşli Silahlar Şube Müdürlüğüne bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize rica olunur.

Banu TAŞCI                                                                      Muhammet Ali KÜNKCÜ
Genel Sekreter                                                                                       Başkan

Silah Taşıma Ruhsatı için Başvuru Evrakları:
1-     Dilekçe
2-     2 adet son bir yılda çekilmiş biyometrik fotoğraf
3-     Silah ruhsatı alınmasında sakınca bulunmadığına dair Heyet Raporu
4-     Vergi Dairesinden Borcu Yoktur Yazısı
5-     Silah Kart Ücreti 500,00 TL - Ziraat Bankasına yatırıldığına dair dekont
6-     Bağlı olunan Oda, Birlik, Federasyon, Konfederasyon faaliyet/görevli yazısı (Oda Başkanı ve Genel Sekreter Müşterek imzalı resmi mühürlü yazı)   
7-     Seçim Tutanağı/Mazbatası/Genel Kurul Toplantı Tutanağı
8-     Taşıma Ruhsat Harcı 23.093,00 TL’nin yatırıldığına dair Vergi Dairesi Harç Makbuzu

Ekler:
1.     Dilekçe Örneği ve Faaliyet Yazısı

DAĞITIM: TÜM ODALARA

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLATIN.

GENELGE EKİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLATIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 12.Haziran.2023 Saat 10:15
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme