Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
2019 Genelgeleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 AYESOB Forum | AYESOB Odalar | AYESOB Genelgeler | 2019 Genelgeleri
Mesaj icon Konu: 38 Sayılı Genelge (Elektrik Bağlantı Bildirimi Be) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gökhan ATMAZ
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 3862

Alıntı Gökhan ATMAZ Cevaplabullet Konu: 38 Sayılı Genelge (Elektrik Bağlantı Bildirimi Be)
    Gönderim Zamanı: 06.Şubat.2019 Saat 12:18
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

SAYI   :2019/173                                                                                   05.02.2019
KONU : Elektrik Bağlantı Bildirimi Belgesi.

ODALARA (2019/38) SAYILI GENELGE

İlgi: Konfederasyonumuzun 04.02.2019 tarih ve 394 no.lu 23 sayılı genelgesi.

Konfederasyonumuzun ilgide kayıtlı genelgesinde; “Konfederasyonumuz Yönetim Kurulunun 22.04.2015 tarihli ve (15) sayılı toplantısında alınan (2) nolu kararı ile; “Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliğinin 11 ve 15’inci maddeleri gereğince, elektrikle ilgili fen adamlarının kullanmak zorunda oldukları “işe başlama” ve “iş bitimi” belgelerinin, 5362 sayılı Kanunun 60’ıncı maddesi uyarınca Konfederasyonumuzca bastırılması, bastırılan bu belgelerin Türkiye Elektrik, Elektronik ve Benzerleri teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonuna bağlı odalara olduğu gibi elektrikçiler odası bulunmayan yerlerdeki karma odalara da doğrudan Federasyon aracılığıyla dağıtılmasının uygun bulunduğu ilgi (a) da kayıtlı genelgemizle teşkilatımıza bildirildiği;

Konfederasyonumuza yapılan yazılı ve sözlü başvurular ile Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün yazısında belirtilen hususlar dikkate alınarak, “Elektrik Bağlantı Bildirimi (İşe Başlama- İş Bitimi)” evrakının dağıtımı konusunda, hem uygulama birliğinin sağlanması hem de Karma Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ile bu karma odaların üyelerinin belge temininde yaşadıkları aksaklık ve mağduriyetlerin giderilmesi için; Konfederasyonumuzca bastırılacak “işe başlama” ve “iş bitimi” evrakının Türkiye Elektrik, Elektronik ve Benzerleri Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu aracılığıyla bu Federasyona bağlı odalara, karma odalara ise bağlı bulundukları birliklere dağıtılmasına; Konfederasyonumuz Yönetim Kurulunun 31.01.2019 tarihli ve (08) sayılı toplantısında oy birliği ile karar verildiği, bu bağlamda Konfederasyonumuzun 27/04/2015 tarih ve 2015/39 sayılı genelgesi yürürlükten kaldırıldığı” belirtilmektedir.

Konfederasyonumuzun 31.01.2019 tarih ve (08) sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Birliğimize bağlı ihtisas odaları, Elektrik Bağlantı Bildirimi (İşe Başlama- İş Bitimi” evrakını Federasyonlarından; karma odalar ise Birliğimizden temin edeceklerdir.

Bilgi edinilmesi rica olur.

Mustafa ÇAĞLAYAN                                                 Selahittin ÇETİNDOĞAN
      Genel Sekreter                                                                       Başkan

DAĞITIM:İLGİLİ ODALARA.

GENELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

Düzenleyen Gökhan ATMAZ - 11.Şubat.2019 Saat 11:21
Gökhan ATMAZ   - ATİGRUP © AYESOB
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme